X
تبلیغات
تحقیقات مهدیس - مطالبی درباره ی زمین ما (زمین شناسی دوره راهنمایی )
تحقیقات مهدیس

زمین

مقدمه

کره ای که ما در آن زندگی می کنیم زمین نام دارد .واگر ما  به مطالعه در رابطه با آن بپردازیم  متوجه آن می شویم که برای خود دارای دنیایی است . دنیایی که همه چیز در آنجا  عجیب و غریب است . بنابر این مطالعه درباره این دنیا باید کمی دشوار باشد .

بطور کلی کره زمین از سه لایه ی  پوسته و گوشته و هسته ، تشکیل شده است  بامطالعه  بیشتر در این رابطه  به برخی از راز های درون کره زمین پی ببریم.

  

 

 

پوسته

 لایه ای از کره زمین  که ما در آن زندگی می کنیم و همچنین   لایه ی بیرونی کره زمین  است را پوسته می نامیم. پوسته زمین در اقیانوس ها وقاره ها با هم متفاوت است یعنی در قاره ها از دو لایه تشکیل  شده و در اقیانوس ها از یک لایه که لایه های قاره ای از... بالایی  سیلیسیم و آلومینیوم و لایه ی زیرین از سیلیسیم و آهن و منیزیم درست شده است .پوسته اقیانوس ها نیز از همان لایه زیرین است  به همین دلیل ضخامت لایه قاره ها ۲۰ تا ۶۰ کیلومتر و لایه اقیانوس ها ۸ تا۱۲ کیلومتر میباشد.

گوشته

هر چه از پوسته به داخل کره زمین پیش میرویم  مشاهده گر  لایه ای ضخیم به نام گوشته هستیم . بیشتر گوشته را قسمتی سنگی فرا گرفته است و قسمت دیگر آن را قسمتی خمیری شکل  تشکیل داده است که به آن نرم کره می گوییم.مواد سازنده گوشته عبارت است از سیلیسیم و اکسیژن و آهن و منیزیم وکلسیم .

هسته

 داغترین و گرمترین قسمت  کره زمین هسته نام دارد که البته داخلی ترین  بخش کره هم است . مواد سازنده هسته بیشتر از آهن و نیکل است .هسته از دو لایه ی داخلی و خارجی تشکیل شده است  که بخش داخلی آن  به صورت  جامد و قسمت بیرونی آن به صورت مایع است .

 

 

 

                                 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و دوم بهمن 1389ساعت 19:58  توسط مهدیس | 
 
صفحه نخست
پست الکترونیک
آرشیو
عناوین مطالب وبلاگ
درباره وبلاگ
سلام من مهدیسم نویسنده این وب من 14سالمه و در مدرسه نمونه دولتی درس می خوانم و هدفم از ساخت این وب گرفتن 20 از معلمم بود و البته ........

پیوندهای روزانه
فال حافظ
آرشیو پیوندهای روزانه
نوشته های پیشین
تیر 1390
بهمن 1389
دی 1389
آرشیو موضوعی
علوم پایه ی دوم راهنمایی
اطلاعات علمی برای نوجوانان
پیوندها
آرتا دانلود
مطالب پزشکی
 

 RSS

POWERED BY
BLOGFA.COM

<-BlogAnd PageTible->